IŞIKLARI KAPAT

A Para

Kanal Türü: Haber
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

A Para


            3 Nisan 2017 yılında kuruluş aşamalarına başlanan ve o tarihten bu yana Türk Sat üzerinden test yayın yapan A Para televizyon kanalı, 17 Eylül 2018 yılında resmi olarak yayın hayatına başlayacak. Kanalın merkez binası İstanbul Beşiktaş'ta yer almaktadır. Bünyesinde Sabah ve Takvim gazeteleriyle birlikte dağıtım şirketini de barındıran Turkuvaz Medya'nın yeni kanalı olan A Para, ekonomi yayını yapacak. Ana haber bültenlerinde de sadece ekonomi haberlerine yer verecek.

Frekansı belli oldu

            24 saat HD olarak yayın yapacak kanalda canlı ekonomi programları olacak, anlık olarak dünyanın en önemli para birimlerinin değerleri ekrana yansıtılacak, ekonomi müsteşarları konuk olarak ağırlanacak. Kanal Digiturk'te ve Tivibu'da da yer alacak. Turkuvaz Medya Grubu, daha önce Türkiye'nin en çok izlenen tv kanallarından biri olan atv'yi alarak bünyesinde bu konsepti koruyup pek çok yeni kanal açmıştı. ahaber,  a2, anews ve aspor bunların başlıca gelenleriydi. A para da logosundaki a harfini aynı tasarımla taşıyacak. Kanalın Türk Sat uydu frekansı 11998 olarak belirlendi.

Sloganı dikkat çekti

            Kanalın reklamları yaklaşık bir haftadır TV kanallarında yayınlanırken sloganı olan "Para'nızın kıymetini bilin" ise beğeni topladı. Ancak kanalda hangi programların olacağı ve hangi ekonomistlerin sunuculuk yapacağı merak konusu olmaya devam etmektedir. Kanaldan yapılan açıklamaya göre bu bilgiler sır gibi saklanıyor. Kanalın yayına başladığı gün açıklanacağı öğrenilen sunucu listesinde kimlerin yer alacağı hiçbir şekilde sızdırılabilmiş değil. Ancak konuşulanlar arasında Sabah gazetesinin ekonomi yazarlarının ve Takvim gazetesinin en çok takip edilen ekonomistlerinin kanalda program yapacağı bilgisi veriliyor. Türkiye'de şu an en çok izlenen ekonomi kanalı Bloomberg TV. Bu konuda büyük bir boşluk bulunmaktadır. A Para'nın bu kanala şimdiden rakip olacağı tüm kulislerde konuşulanlar arasında.

a para canlı izle,a para frekans, a para donmadan izle,a para şifresiz izle,ücretsiz seyret a para,a para izle