IŞIKLARI KAPAT

A2 Tv

Kanal Türü: Genel
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

A2 Tv


A2 Tv Kuruluşu 

            A2 kanalı yayın hayatına tam olarak 2015 yılında başlamıştır. Kurucuları arasında çeşitli iş adamları bulunmaktadır. Bununla birlikte Atv ekranlarında görev yapmış ya da görev yapmakta olan birçok kişi de A2'ye transfer olarak kanalın devamlılığı için çalışmaktadır. Genel olarak A2 kanalı ATV’nin bir yan kanalı olarak hizmet vermektedir. Atv ve A2 kanalları dost kanallar olarak yayın yapmaktadır. 

A2 Yayın Akışı ve Programları 

            A2 kanalı Kim Milyoner Olmak İster Programının ilk bölümlerinden başlayarak yeniden ekranlara getirmektedir. Sunuculuğunu Kenan Işık'ın yaptığı eski bölümleri tekrar izlemek isteyen herkes A2 kanalının bu hizmetini yakından takip edebilir. Ayrıca yerli ve yabancı sinema örnekleri de haftanın 2 ya da 3 günü akşam saatlerinde ekranlara getirilmekte. Amerika, İngiltere sinemasına ek olarak Avrupa sinemasından nadide örneklerin verildiği filmler Türkçe Dublaj olarak seyirciye aktarılmakta. Bununla birlikte son yıllara damga vurmuş olan yerli filmler de hd kalitesinde ekranlara taşınmaktadır. Ödüllü filmlerin yanı sıra aksiyon, komedi, tarihi gibi farklı türlere sahip filmler de A2 ekranlarında düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

A2 Klasik Diziler Akışı 

            A2 yayını Atv ekranlarında geçmiş yıllarda yayınlanmış dizileri yeniden gösterime sokmaktadır. ATV’nin klasik haline gelen dizileri yeni saatlerinde eski bölümleri tekrar yayınlanarak seyirci karşısına çıkarılmaktadır. Bu dizilerden ilkini Avrupa Yakası oluşturmaktadır. Senaristliğini ve oyunculuğunu Gülse Birsel'in üstlendiği dizi sit-com alanında halen çok izlenmekte olan bir yapımdır. 2004 yılından 2009 yılına kadar kesintisiz olarak 5 sezon sürmüş komedi tarzındaki dizi ilk bölümünden başlayarak son bölümüne kadar ekranlara taşınacaktır.

            Dizin başrol oyuncuları arasında Ata Demirer, Hümeyra, Levent Üzümcü bulunmaktadır. Buna ek olarak Burhan Altıntop karakterine can veren Engin Günaydın da bu dizideki bölümleri ile seyircilerle yeniden buluşmaktadır. Diğer oyuncular arasında Yavuz Seçkin, Hasibe Eren, Gazanfer Özcan, Hale Caneroğlu ve Şenay Gürler bulunmaktadır. Nişantaşı semtinde yaşanan trajikomik olayları kendine has bir dille ekranlara taşıyan dişi Atv'den sonra A2 kanalında devam etmektedir. Bölümlerini kaçıran ya da yeniden izlemek isteyenler A2 kanalından bu dizinin tekrar bölümlerini izleyebilirler.

            Klasik diziler arasında yer alan bir diğer dizi ise Adanalı dizisidir. Hızın hiç eksilmediği polisiye tarzındaki dizinin başrol oyuncuları arasında Oktay Kaynarca, Mehmet Ali Alakurt ve Selin Demiratar yer almaktadır. ''İstanbul böyle kapışma görmedi'' sloganıyla yola çıkan dizi 2008 yılında yayın hayatına başlamış 2010 yılında ekranlara veda etmiştir. Ancak A2 kanalının yayın hayatına başlaması ile birlikte dizinin tekrar bölümleri peşi sıra yayınlanmaya ve izleyiciler ile tekrar buluşmaya başlamıştır. İstanbul suç şebekesi ile mücadele eden Türk polisinin maceralarının konu alındığı yerli dizinin yönetmen koltuğunda ise Kartal Çıdamlı ve Tayfun Güneyer oturmaktadır.

            A2 ekranlarında yeniden hayat bulan bir dizinin adı Tatar Ramazan'dır. Tatar Ramazan serisi bir sinema filmi olup başrolünde Kadir İnanır'ın oynadığı bir sinema filmi idi. Önce Atv sonra A2 kanalında yayınlanan dizi şu an halen oynamakta ve türün meraklıları için yeni baştan ekranlara getirilmektedir. Elveda Rumeli adlı dizi de diziye doyamayanlar ve yeniden izlemek isteyen seyirciler için A2 yayın akışı içerisinde yer alan bir diğer popüler ve klasik dizidir.

            Başrollerinde Erdal Özyağcılar, Berrak Tüzünataç, Gülçin Santırcıoğlu ve Caner Özyurtlu gibi tanınmış oyuncuların yer aldığı dizi 1800'lü yılların sonu ile 19002lü yılların başını konu alan tarihi bir dokuya sahiptir. Çıktığı ilk günden bu yana yoğun bir şekilde izlenen ve reyting rekorları kıran dizi yeniden gösterimleri ile birlikte A2 ekranlarında yayınlanmaktadır. A2 yayın akışı haftanın her günü, kesintisiz olarak klasik haline gelmiş ve izleyicilerin gözünde çok değerli olan dizilerin tekrar bölümlerini yayınlamaya devam ediyor. Bölümleri kaçırmış olan ya da yeni baştan izlemek isteyen herkes A2'nin bu klasikleşmiş dizi akışını takip etme avantajına sahip.

            Dram türünde ekranlara taşınmış olan Sıla dizisi de ilk bölümünden itibaren yayınlanmaya başlamıştır. Başrollerinde Cansu Derece, Mehmet Akif Alakurt, Cemal Toktaş ve Celil Nalçakan gibi ünlü isimlerin bulunduğu dizinin yönetmen koltuğunda ise Gül Oğuz oturmaktadır. Töre, aşk, Doğu, Batı, ayrılık ve evlat acısı gibi lirik konuları işleyen dizinin tekrar bölümleri A2 kanalından düzenli olarak verilmektedir. Dizi 2 sezon sürmüştür. 2 sezon boyunca yayınlanan tüm bölümler de A2 ekranlarında yeniden, haftalık ve günlük olarak ekranlara yansıtılmaktadır.

            Ekranlara geçtiğimiz zamanda veda eden Karadayı dizisini kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için de A2 kanalı düzenli olarak bu popüler diziyi ekranlara getirmektedir. Rol dağılımında Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Bergüzar Korel ve Rıza Kocaoğlu gibi isimlerin yer aldığı dizi hafta içleri bölüm bölüm olarak yayınlanmaktadır. Ek seçenek olarak romantik komedi tarzında olan Seviyor Sevmiyor dizisi de A2 ekranlarında yeniden yayınlanan bir diğer dizidir. Yayın akışı içerisinde sadece eski dizilere, yarışmalara, yerli ve yabancı filmlere yer veren A2 kanalı tüm uydularda mevcuttur.