IŞIKLARI KAPAT

ATV Avrupa

Kanal Türü: Genel
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

Atv Avrupa


            16 Ekim 1997 tarihinde açılan ATV Avrupa, ATV kanalının Avrupa üzerinde yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik yayın yapan pilot kanalıdır. ATV kanalında yayınlanmakta olan programların bire bir aynıları yayınlanmakla birlikte, Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yaşadıkları tüm olayları aktarabilen haber programları da yayınlanmaktadır. Türkiye, Avrupa ve KKTC üzerinden izlenebilme imkânı yer almaktadır. Genel merkezi İstanbul'dadır.

ATV Avrupa Kanalının Geçmiş Dönemleri

            1997 senesinde Dinç Bilgin tarafından ATV İnt adında kurulmuştur. Günümüze kadar sık sık farklı kuruluşların eline geçmiştir. 2002 ile 2007 yılları arasında Ciner Medya Grubu'na devredilen kanal, 2007'den beri Turkuaz Medya Grubu bünyesinde yayın hayatına devam etmektedir. El değiştirdiği gibi sık sık slogan değişimi de gerçekleşmiştir. "ATV Seyredeceksiniz" sloganı ile yayın hayatına başlayan kanal, 2003 yılında sloganını "Kaliteden Ödün Vermeden Zirvede" olarak değiştirmiştir. 2006 ile 2015 yılları arasında "Dizi ATV'de İzlenir" sloganı ile damga vurmuştur. 2015 yılının yaz sezonuna damgasını vuran "Dizi, Yarışma, Eğlence Yaz Boyu ATV'de" sloganı haziran ve eylül ayları arasında izleyenlerinin hafızalarında yerini almıştır. O yılın yaz döneminin sona ermesiyle birlikte günümüzde de hala devam etmekte olan "Yine Bir Sezon Yine Bu Sezon ATV Seyredeceksiniz" sloganı ilk sloganını anımsatmıştır.

ATV Avrupa Kanalının Yayın Hayatı

            Avrupa saatine göre yayın yapmakta olan ATV Avrupa, yurt dışında yer alan Türk vatandaşlarına en iyi programları sunma gayretindedir. Başta dizileri olmak üzere birçok türde programları ile ön plana çıkmaktadır. Bir zamanlar Karadayı dizisi ile izleyenlerini ekrana bağlayan kanal, Kırgın Çiçekler ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizileri ile günümüzde de izleyicilerini ekranlara bağlamaya devam etmektedir. Televizyon üzerinden izlenebildiği gibi resmi sitesi, sosyal medya ve çeşitli video siteleri de atv Avrupa izle seçenekleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra internette atv Avrupa canlı yayın izle başlığı olan siteler üzerinden anlık olarak izlenebilmektedir.