IŞIKLARI KAPAT

ATV

Kanal Türü: Genel
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

Atv


            Kanalın kurucusu Dinç Bilgin'dir. 1992 yılında sabah televizyonu adıyla kurulan bu kanal 1993 yılı itibari ile ATV ismini alarak yayınlarına devam etmiştir. Kanal tam da devlet televizyonu olan TRT'nin tekelinin sona ermeye başladığı dönemlerde kurulmuştur. Kanalın kurulmasında Turgut Özal'ın girişimleri de önemlidir. 

Kanalın Yayınladığı İlk Programlar

            Bu kanal ilk anchorman'i  olan Güneri Civaoğlu ile yayınlarına başlamıştı. Ayrıca yayının ilk yayın yönetmeni olarak Metin Ergen karşımıza çıkmaktadır. Kanal İlk yıllarda pek çok programı yayınlayarak oldukça fazla reyting almıştır. TV kanalı daha önce başka kanallarda da yayına girmiş olan bazı programları yayınlamıştır. Tatlı Kaçıklar,   İkinci Bahar, Çiçek Taksi, Baba Evi,  Mahallenin Muhtarları,  Gurbetçiler,   Böyle Mi Olacaktı, Affet Bizi Hocam, İlişkiler, Süper Baba, Sıcak Saatler gibi programlar bu programlardan bazılarıdır.

            1994 yılında Ali Kırca tarafından sunuculuğu yapılan Siyaset Meydanı programı büyük yankı uyandırmıştır. Bu program bir tartışıma programı olarak ortaya çıkmıştır. Her pazar günü yayınlanan yeni bölümlerinin çok ilgi duyması nedeniyle cumartesi günü de olmak üzere haftada iki kez yayınlanmıştır. 2005 yılında kanalı Ciner grubu satın almıştır. Günümüzde Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yayınlarını devam ettiren kanalımız 2011 yılından itibaren HD yayın yapmaya başlamıştır. 

Ne Tür Programlar Yayınlanmaktadır?

            Kanalımızın en önemli özelliği pek çok tarzda yayın yapıyor olmasıdır. Sabahları aktüel ve yaşama yönelik programlar yayınlanan kanalda hafta içi her gün 10.00 saati itibari ile Müge Anlı ile Tatlı sert programı yayınlanmaktadır. Programın yönetmeni Hüseyin Çoşkun'dur. Program 2008 yılında beri yayındadır ve büyük ilgi ile izlenmektedir. Genellikle kayıp kişilerin arandığı program yasal düzenlemeler bünyesinde avukatlar ve psikologlar eşliğinde çalışmaktadır. Bunun yanı sıra Kim Milyoner Olmak İster programı ise yarışma alanında öne çıkan bir programdır. 2011 yılında yayına giren programın ilk sunucusu Kenan Işık'tır. Ancak onun rahatsızlanması sonucunda yerine Selçuk Yöntem sunuculuk yapmaya başlamıştır.

            Günümüzde ise bu görevi Murat Yıldırım devam ettirmektedir. Kanalımız ayrıca magazin programları da yapmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle Ramazan aylarının en çok izlenen programları arasında yer alan Nihat Hatipoğlu dini programlar kategorisinde öne çıkmaktadır. Nihat Hatipoğlu programı 2011 yılında yayına girmiş ve sohbet tadında ilerlemiştir. Ayrıca soru cevap olarak sahur yayını da yapan program Ramazan'da her gün Ramazan dışında ise yalnızca Cuma günleri yayınlanmaktadır. Ana haber programları ise önemli sucular eşliğinde hem sabah hem de akşam yayınlarını sürdürmektedir. Bunun yanı sıra kanalımız pek çok dizi programını yayına sunmaktadır.

            Bunlardan bir tanesi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisidir. 103 bölümdür devam eden bu dizinin baş rolünde Oktay kaynarca yer almaktadır. Dizi yer altı dünyasında yaşanan bir hikayeyi anlatmaktadır. Son günlerde popüler diziler arasında yer alan dizilerden birisi ise Sen Anlat Karadeniz'dir. Bu dizi 17 bölümdür yayına devam etmektedir.  Sitemizde yayında olan tüm programları inceleyebilir ve fragmanları izleyebilirsiniz. Ayrıca her dizinin bir özet yazısı da fragmanın altında yer almaktadır.

            Ayrıca HD kalitede canlı yayın her an sitemizde yer almaktadır. Bu bakımdan kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayan kanalımızı rahatlıkla takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra sitenin kolay bir erişim menüsü bulunmaktadır. Burada daha önde yayınlanmış her programın tekrarını rahatlıkla izleyebilirsiniz. 

ATV Kalitesi

            Kanalımız Türkiye'de kurulan ilk özel kanallardan biridir. Bu bakımdan 26 yıllık bir deneyim sonucunda yayıncılık bakımından her türlü yöntemi tecrübe etmiş bulunmaktayız. Bu nedenle son derece deneyimli bir ekiple çalışmaktayız. Kanalımızı ve yayın akışımızı izlediğiniz zaman ne kadar zengin bir içeriğe sahip olduğumuz fark edeceksiniz. Özellikle dizi sektöründe en ünlü oyuncuların yer aldığı kaliteli programların yayınlandığını göreceksiniz. Bunun yanı sıra gün ortası ve kahvaltı programları hayatın her dakikasına yansıyacak yayınlar yapılmaktadır.

            Ayrıca haber içerikleri de özenle seçilmektedir. Bu bakımdan her programda yeniliklerin arttığını görmek mümkündür. Haberin sultanları olarak isimlendirilen en gözde haber spikerlerinin bulunduğu kanalda habercilik birçok isim öne çıkmaktadır. Kahvaltı haberlerinde Nihan Günay ve ana haber programında Cem öğretir önemli haber sunucuları olarak dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra hafta sonu ana haberde ise sunucumuz  Şebnem Sunar Küçük yer almaktadır.

ATV Sitesi

            Bu site erişim yönünden oldukça kolay bir akışa sahip olarak tasarlanmıştır. Bu bakımdan aranılan verilere çabucak ulaşmak mümkündür. Kanalımız bütün programları siteye yüklemektedir. Üstelik tıklama esnasında donma yaşanmaması için yumuşak geçişler ile donatılmış butonlar siteye yerleştirilmiştir.

            Site dizi listeleri başta olmak üzere diğer programların hem tanıtım yazısı hem de fragman içerikleri ile donatmıştır. Ayrıca fotoğraf galerisi ile tüm programlara ait detayları incelemek mümkündür. Bu görseller programların akışından özenle seçilerek sıralanmıştır. Her fotoğraf için için bir açıklama bulmak mümkündür. Sitemizde bir de videolar bölümü dikkat çekmektedir. Biz ATV olarak hem fragmanları hem de dizilere ait kesitleri özellikle seçerek buraya yüklemekteyiz.