IŞIKLARI KAPAT

Azad Tv

Kanal Türü: Azerbaycan
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

ATV AZAD TV

ATV AZAD TV, 24 Haziran 2000 yılında kurulmuş Azerbaycan ‘dan yayın yapan özel bir televizyondur. Kanalın sahibi T.H. İbrahimov’dur. Azad Azerbaycan TV’nin kardeş kanalı, Azad Azerbaycan International TV’dir. İzleyicisiyle paylaştığı 2000 – 2013 yılları arasındaki slogan En baxımlı kanaldır. 2013 yılından günümüze kadar olan dönemde ise ATV baxdiqca Baxılır’dır. Resim formatı 16:9 olarak görülmektedir. İzlenebilirlik uydu yayını Azerspace -1 11169 H 20400 5/6’dır. Kanalda haber, eğlence, belgesel, magazin, yarışma programları, müzik, çizgi film gibi programlara yer verilmektedir. Azerbaycan’da en çok izlenen kanallar arasına girmeyi başarmıştır. Yayınlarında yayın ilkelerine saygılı ve Azerbaycan aile kültürüne bağlı yayınlar yapmaktadır.  7’den 77’ye her yaşta kesime hitap eden yayınlarıyla birçok izleyici oranına ulaşmıştır.

Kanalın haber içeriğinde sadece ülkenin gündemini değil, Dünya’dan da olup biten birçok olaya yer vermektedir. ATV AZAD TV’nin haber anlayışında tarafsızlık ve haber ahlakına uygun haber ilkesi yatmaktadır. Gün içerisinde gündüz programlarında çocuklara da yer ayırarak eğitici, öğretici çizgi filmlere yer vermiştir. Çocuklar belli saatlerde şiddetten uzak Azerbaycan kültürüne uygun çizgi filmleri seyretmektedirler.

Kanalı internet ortamına sahip her yerden telefonlardan, bilgisayarlardan, tabletlerden de seyredebilirsiniz. İnternette dahi seyredilebilen kanalın yayın görüntüsü mükemmeldir. İnternet yüzünden donmaların yaşanması ise kanalın hatası değildir. Kesintisiz bir yayını akışına sahip olan kanalı sizlerde evinizin keyfinde ya da istediğiniz bir ortamda canlı olarak seyredebilirsiniz.