IŞIKLARI KAPAT

Bengütürk Tv

Kanal Türü: Haber
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

BENGÜTÜRK TV

Kanalın sahibi Ahmet Turgut’tur. Kanalın haber editörü Muhammed KILIÇ,  Ercan KÜÇÜK’tür. Genel yayın yönetmeni, Murat İde’dir. Kanalın kullandığı slogan, Ay Yıldız'a Söz Verdik (2007-günümüz) ve Hayata Doğru Kanal (2015-günümüz)’dür. Dili Türkçedir. Yayın alanı Türkiye, Azerbaycan, KKTC, Avrupa’dır. Uydu yayını, Türksat 4A 12423 V 27500 ¾, D-Smart, 92. Kanalda, Filbox 254. Kanalda yayınlanmaktadır. Türkiye’den ulusal yayın yapan bir haber kanalıdır. 2007 yılında test yayınıyla, yayın hayatına başlamıştır. Kanal Milliyetçi Hareket Partisi'ne yakın düşünceleri yayınında göstermektedir. Kanalın Ankara temsilcisi Metin Özkan’dır.

1 Mart 2016 yılında Tüksat ile yaptıkları anlaşmada bir sorun yaşamışlar ve bundan dolayı Türksat uydusu üzerinden yayını durdurma kararı almıştır. Bu olumsuz durumu Murat İde, Facebook üzerinden izleyicilerine duyurmak zorunda kalmıştır. 11 Mart 2016 yılında ise sorun tatlıya bağlanarak Türksat uydusu üzerinden yayın tekrar başlamıştır.

Ahmet Turgut 1935 yılında Ankara da doğmuştur. Haymanalı Kürtlerden olmasından dolayı lakabı Kürt Ahmet’tir. İş adamıdır. İlkokulu Ankara Devrim İlkokulu’nda bitirmiştir. Ardından Gülveren Ortaokulu’nu bitirerek, Aydınlıkevler Ticaret Lisesini okumuştur. Melahat Koç ile tanışarak yıldırım nikâhı ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 4 çocuğu vardır. İkinci evliliğinden ise 1 çocuğu olmuştur.