IŞIKLARI KAPAT

BRTV

Kanal Türü: Yerel
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

BRTV

29 Mart 1995 tarihinde karasal yayın üzerinden ekran hayatına başlayan BRTV, ‘Batı Karadeniz’in Dünyaya Açılan Penceresi’ sloganını benimsemiştir. 2013 yılında uydu üzerinden yayın yapmaya başlayan Bizim Radyo ve Televizyon (BRTV) Karabük’ün uydudan yayın yapan tek yerel kanalı konumundadır ve Karabük ilinde geniş çapta bir izleyici kitlesine sahiptir.

 

Temmuz 2013 Astra 1G uydusunda uydu yayının geçen, bir yıl sonra ise Türksat uydusunda yerini alarak Türkiye ve dünyada izlenmeye devam etmiştir. BRTV kuruluşundan bu yana aynı logo aynı yayın konseptiyle yayın hayatına devam etmektedir.

 

Uzun yıllar boyunca internet ve karasal yayın üzerinden yayın yapan kanalın Yönetim Kurulu Başkanlığını Mehmet Çetinkaya yapmaktadır. Kanalın, özellikle Türksat uydusunda yerini almasıyla tüm Türkiye ve dünyada ki Karabüklülere ulaşması çok daha kolaylaşmıştır. Sitemiz üzerinden de BRT kanalını kesintisiz canlı bir şekilde izleyebilirsiniz.

 

Yayın hayatına başladığı ilk günlerden beri özgür, tarafsız, doğru şekilde ilkeli haberler yapan, çok geniş bir yelpazede yaptığı yayınlar ile kamuoyunu doğru bilgilendiren BRTV Batı Karadeniz bölgesindeki yerel televizyonlar arasında büyük bir öneme sahiptir.

 

Karabük ve çevresinde geniş çapta bir haber ağına sahip kanalda çok sayıda muhabir çalışmaktadır. Karabük halkının severek takip ettiği kanal, Karabük ve çevresindeki her türlü olayı yaşayanlarla paylaşmayı ve yaşanan olayları hızlı bir şekilde ekranlara getirmeyi amaç edindiği için  birçok personeli de istihdam etmektedir.

 

Kanalda tüm programlar Türkçe olarak verilmektedir. Çoğunlukla haber ağırlıklı yayınlar yapan kanalda, Ana Haber Bülteni, Mehmet Çetinkaya’nın Gezi Notları, Köyden Köye, Fuar Tv, Ailenizin Hekimi, Kırmızı Işık gibi programlar yer almaktadır. Kanalda ayrıca çeşitli kültürel şenlikler ve festivaller, geleneksel okullarası arası bilgi yarışmaları, birbirinden farklı türlerdeki belgesellere, geceleri Yeşilçam filmlerine de ara ara yer verilmektedir.

 

Türksat 4A uydusu üzerinden yayın yapan kanalın frekans bilgileri şu şekildedir;

 

Frekans: 12264 Sembol: 27500 Polarizasyon: V (Dikey) FEC:5/6

 

İletişim Bilgileri

E-posta: [email protected]

Telefon: 0370 424 40 30

Adres: Zonguldak Cad. Çağrı Yapı Koop. C Blok Kat:3 Karabük

 

Sitemiz üzerinden BRTV’yi kesintisiz canlı olarak izleyebilirsiniz.