IŞIKLARI KAPAT

Çay Tv

Kanal Türü: Yerel
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

ÇAY TV

Çay TV 2 Mart 1995 yılında yayın yapmaya başlamıştır. Kanalın yayın alanı Avrupa’dır. Çay TV’nin Rize’de büyük ve gösterişli bir binası bulunmaktadır. Kanalın Shopping Channel isimli birde kardeş kanalı vardır. Kanalın yayın politikasında Karadeniz Bölgesini ilgilendiren haberlere de yer verilmektedir. Ulusal bir kanal olan Çay TV, 31 Ağustos 2005’te uydu yayınına geçmiştir. Karadeniz Bölgesinde Türksat ve D- Smart’ta yayın yapmaktadır. Çay TV uydu yayını Türsat 4A 11085 V 30000 ¾, D- Smart 116. Kanal’da izlenmektedir. Kanalın sahibi Cemal Külünkoğlu’dur.

Cemal Külünkoğlu, 1962 senesinde Karadeniz Bölgesinin en güzel illerinden biri olan Rize’de doğmuştur. Üniversite’yi, Mısır’ın Beyrut Arap Üniversitesi’nde başlamış olmasına rağmen San Marino Üniversitesi’nde bitirmiştir.  Hukuk Fakültesi mezunu olan Cemal Külünoğlu, daha sonra Amerika’da Şikago North Park Üniversitesi’nde İşletme bölümünde yüksek lisans (MBA) yaparak eğitiminin tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitiminde Toplumsal Kalkınma ve Uluslararası Ticaret, İnsan Kaynakları Yönetimi dallarında uzmanlaşmıştır. Her zaman eğitime önem veren Cemal Külünkoğlu, başarılı bir öğrenim hayatı geçirmiştir.  Birçok gazete ve elektronik haber sitelerinde yazıları bulunan Cemal Külünkoğlu, bir müddet te öğrenci yurtlarında idarecilik görevini üstlenmiştir. Başarılı ve idealist bir kişiliğe sahiptir. Aynı zamanda “Müslümanlarda Eksen Kayması” adlı kitabında yazarıdır. Kendisi birde Açıklamalı Kur’an’ı Kerim Meali yazmıştır.  Kendi bilgi ve birikimini Çay TV’deki programında sevenleriyle paylaşmaktadır. Yaptığı programda da oldukça başarılı performansa sahip olan Cemal Külünkoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır. Yüksek derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.  Çay TV’deki programı Kur’an Eksenli Hayat’ta izleyicilerin sorularına cevap vermektedir.

 Kanal 24 saat kesintisiz canlı yayın yapmaktadır. Çay TV yayınlarında bölgesel haberlere ve Türkiye’deki tüm gelişmelere yer vermektedir. Kanalın hazırladığı programların geneli aile formatlıdır.