IŞIKLARI KAPAT

Dream Türk Tv

Kanal Türü: Müzik
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

Dream Türk Tv

            2003 yılının 15 Mart gününde “Doğan Medya Grubu” bünyesinde yayın hayatına açılan Dream Türk TV, Türkçe müzik yapan televizyon kanallarından biridir. 16:9 geniş ekranında yayın hayatını sürdüren kanal, dinleyicilerinin hayallerinin beklemedikleri anlarda gerçekleştirebilen bir platforma sahiptir. Konserlerden festivallere, keyif dolu müzik programlarından videolara kadar tüm eğlence programlarını izleyicileri ile buluşturan bu televizyon kanalında izleyiciler en sevdiği müziği dinlerken, hemen arkasından da dinlediği müziği seslendiren sanatçı ile ilgili yapılan röportajları izleme fırsatı bulabiliyorlar.
        
            Dream Türk TV,  Türkiye’de D-Smart, Filbux, Tivibu ve TÜRKSAT uydusu üzerinden izleyicilerine sesini duyurmaktadır. Özellikle D-Smart ile anlaşması sonucunda izleyici ve dinleyici kitlesini zirveye ulaştırmıştır. Aynı zamanda kanal İnternet üzerinden de izlenebilmektedir. Gün boyunca müzik programları yapmakta olan televizyon kanalı Cafe Pop, Türkçe Müzikler, Günün Videosu, En iyi 20 Kısa,  Beşte 5, Bir Zamanlar ve Konsept gibi programlar ile izleyicilerinin keyif dolu dakikalar geçirmesine vesile oluyor. Bu programların bazıları spikerler tarafından sunulurken, bazıları ise dj’ler tarafından sunulmaktadır.

            Günün belirli saatlerinde canlı yayınlarında istek saatleri de bulunmaktadır.  Bu sayede izleyicilerinin ve dinleyicilerinin isteklerine yer veren kanal, dinleyici ve izleyicilerine kulak vererek, onların sesi kulağı olmaktadır.  Kanal 7’den 70’e her yaş grubuna hitap edebilirliği ile reytinglerde daha iyi sıralara çıkmaktadır. Kanal tüm programlarında Türkçe yayın yapmasının yanı sıra,  programlarında hep Türkçe şarkılar yayınlamaktadır.
      
            Kaliteli programlar yapmasından dolayı diğer müzik kanallarına nazaran daha üst seviyede bir başarıya sahiptir. Kanalı İnternet üzerinden dinlemek ya da izlemek isteyenler dream Türk tv canlı yayın izle seçeneğine girerek günün her saatinde kanalı izleyebilir ya da dinleyebilirler. Kanal aynı zamanda full HD yayın yapan kaliteli bir yayın platformuna sahiptir. Bu kanal sayesinde izleyiciler sevdikleri müziği doya doya dinleme fırsatı bulabiliyorlar.