IŞIKLARI KAPAT

Eba Tv İlkokul

Kanal Türü: Genel
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

TRT EBA İlkokul TV

Yeni dönemde korona virüs nedeniyle özel olarak internetten ve TRT kanalları aracılığıyla canlı programların yayınlanması sağlanıyor. Dersler ilkokul öğrencileri, ortaokul öğrencileri ve lise öğrencileri tarafından özel olarak görülmektedir. Her biri için farklı dersler, farklı öğretmenler ve programlar belirleniyor. An itibariyle çok sayıda kili için direkt olarak aralıksız bir yayın politikası bulunuyor. Hafta içi her bir dersi gün içerisinde sabah, öğle ve akşam olmak üzere üç farklı kez izlemek mümkün oluyor.TRT EBA ilkokul TVprogramlarında Türkçe olarak internet üzerinden yapılan açıklamalarda her bir öğrencinin anlık izleme fırsatı oluşuyor.

TRT EBA TV İlkokul Yayınları

EBA TV aynı anda ilkokul ile lise arasında tüm seviyelerde ders verilmekte olan bir sisteme sahiptir.TRT EBA ilkokul TVile öğrenciler tarafından testler, konu anlatımı ve müfredata uygun tüm konuların listelenebilir olması sağlanıyor. Her bir öğrencinin kendisi için ayrılmış olan bilgiler farklı olması nedeniyle, sisteme canlı yayın kanalları aracılığıyla ulaşılabilir veya resmi siteden izlenebilir.

TRT EBA TV İlkokul Canlı Yayını

Okul programı aracılığıyla kısa süre içerisinde derslere ulaşabilir, programları sıralı bir şekilde izleyebilirsiniz. İlkokulda yer alan her bir dersi internet sitesi bünyesinde bulabilir, 09 ile 13:30 arasında süren programı takip edebilirsiniz. Özellikle de 13:30 ile 18:00 arasında başlayan ikinci ders programında her bir öğrenci, kendi bilgilerini girerek sistemi bulabiliyor. Herhangi bir ders kaybının yaşanmaması ve detaylı bilgi edinilebilmesi için özel olarak belirlenen bilgilendirmelere ulaşılması mümkün oluyor.TRT EBA ilkokul TVile birlikte, yedi gün yirmi dört saat yapılan açıklamalara ve sistem yayınlarına erişim sağlanıyor.

Türkiye’nin her yerinden TRT’nin resmi internet sitesine giriş yapabilir veya EBA için oluşturulan özel sayfada bilgi alabilirsiniz. Telefon numarası, adres veya diğer bilgilerin paylaşılması gerekmeyen, sadece genel siteye giriş bölümlerinin kullanılmasına ihtiyaç duyulan bir yayın süreci bulunuyor. Herkes tarafından öğrenci numarası ve şifre bilgilerine internet sitesi bünyesinde erişilmesi, özel olarak güncel ders programlarına göre yayınların izlenmesi saplanmaktadır.