IŞIKLARI KAPAT

Eba Tv Lise

Kanal Türü: Genel
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

TRT EBA Lise TV

Canlı yayınların yapıldığı TRT internet sitesinde ücretsiz bir şekilde, her öğrenci için özel olarak belirlenen programlara ulaşım olanağı bulunmaktadır. EBA TV izlemek için televizyonda frekans değişimi yapmanız gerekmeksizin TRT kanallarını da kullanabilirsiniz. Şifresiz, günde 3 kez yapılan yayınlarla birlikte ulaşım olanağı sunuluyor. Türkçe olarak yedi gün yirmi dört saat aktif olan internet yayınlarını veya direkt olarak öğrencilerin erişimine uygun durumda olan içerikler paylaşılıyor.

TRT EBA Lise Yayını

İnternetten tüm canlı yayınları takip edebiliyor olmak, eğitim programında yer alan müfredatın doğru şekilde işlemesini sağlamaktadır. TRT izle sayfasında yer alan yayınlarda saat 09:00 olarak belirlenen canlı yayın başlangıcıyla ilgili bildiri, her gir gün için oluşturulan programla güncellendi. Tekrar saatleri de 13:30 ile 18:00 arasında veya ikinci günlük tekrarı izlemek isteyenler için ise 18:00 ile 22:30 arasında belirlenmiştir.

Gün içerisinde üç kez bu programları izleme olanağı bulunduğu gibi, sabah ve öğlen yayınları yerine doğrudan akşam yayınında da ders başında olmanız mümkündür.TRT EBA lise TV ile birlikte tüm liselilere 9, 10, 11, 12 fark etmeksizin öğrenim görme olanağı sunmaktadır.

TRT EBA Lise Programı

TRT internet sitesinden veya direkt olarak EBA.gov.tr internet sitesi bünyesinde yer alan yayınlara yedi gün yirmi dört saat ulaşım sağlayabilirsiniz. Herkes tarafından ulaşıma açık olan yayınlar ilkokul, ortaokul ve lise seviyesi için düzenli olarak yapılıyor. Yeni dönemde hafta içi özel olarak başlayan programlara ulaşabilir, sabah veya akşam derslerine katılım sağlayabilirsiniz.

Ders programları tüm lise öğrencileri için, aldıkları seçmeli dersler de dahil olmak üzere belirleniyor. Eğitimlerde öğretmen seçimi veya kanal değiştirme gibi bir durum söz konusu olmadığı için, mutlaka dikkatli olunması gerekmektedir. Her bir öğrencinin kendi şifresi ve giriş bilgileri aracılığıyla sayfaya ulaşması mümkün olmaktadır. An itibariyle herkes tarafından sistemde derslere erişim sağlanması ve tüm alanlarda programa uygun hareket edilebilir olması sağlanmaktadır. Tarayıcıda yapılacakTRT EBA Lise TV aramasıyla birlikte siteyi bulabilir, özel olarak internet üzerinden tüm içerikleri bulabilirsiniz.