IŞIKLARI KAPAT

Eba Tv Ortaokul

Kanal Türü: Genel
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

TRT EBA Ortaokul TV

Sistemin internet üzerindenTRT EBA ortaokul TVaracılığıyla, ortaokul öğrencilerinin her bir dersi sırayla izlemesi, gün ve gün takip etmesi mümkündür. Televizyondan TRT kanallarını aratmak yerine, telefondan, tabletten veya bilgisayardan EBA TV aramasını yaparak tüm yayınları tek tek bulabilirsiniz. Tüm öğrenciler canlı yayınlara katılmasa dahi, gün içerisinde günün derslerinin tekrar edildiği ve yeniden yayınlandığı programlara ulaşılması gerekmektedir. Günlük eğitimlerin aksatılmaması ve internet üzerinden TRT resmi sitesinden veya alternatif kanallar üzerinden giriş yapılması gerekiyor.

TRT EBA Ortaokul Programı

İnternette herkes için Pazartesi ile Cuma günleri arasında özel olarak yayınların 09:00’da başladığı canlı bir program bulunuyor. Aynı zamanda direkt olarak TRT EBA aracılığıyla internet üzerinden öğle ve akşam için aynı yayınların iki tekrarına erişim olanağı bulunmaktadır. Her zaman için özel olarak yapılan yayınlarda matematik, Türkçe gibi farklı ders türlerinde günlük programlara uyulması gerekmektedir. Derslere katılım aksatılmamalı, her bir program için mutlaka öğrenci numaraları ve kayıt şifreleri eşliğinde EBA TV sistemine giriş olanağı sunulmaktadır. Her öğrenci tarafından an itibariyleTRT EBA ortaokul TV aramasıyla sisteme giriş yapılabiliyor.

TRT EBA Ortaokul Online Eğitimi

Ortaokul seviyesinde öğrenim gören öğrencilerin her birinin özel olarak belirlenen programlar aracılığıyla internet üzerinden müfredata ulaşması mümkün olmaktadır. Herkes tarafından kendi seviyesine uygun bir şekilde yararlanılabilecek bir sistem yapısı bulunuyor. TRT EBA sayesinde direkt olarak güncel içerikler hakkında anlık bilgi edinilebilir olması sağlanmaktadır. Online eğitim programı bünyesinde kişisel bilgilerin paylaşılması veya diğer öğrencilerle sohbet edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Özel olarak herkesin ulaşımına açık, çok sayıda insan tarafından faydalanılabilecek bir sistem olması nedeniyle internet sitesine HD görüntü kalitesiyle giriş yapabilirsiniz.TRT EBA ortaokul TV aracılığıyla hafta içi veya hafta sonu sisteme girerek, ilkokul veya ortaokul bünyesinde yer alan kanal içeriklerini tek tek izleyebiliyorsunuz. Özellikle de tüm kayıtların tekrar tekrar oynatılabilecek bir yapıya sahip olması nedeniyle her bir öğrenci, sitedeki öğrenci girişlerini yaparak ulaşım gerçekleştirmesi sağlanıyor.