IŞIKLARI KAPAT

Euro Star

Kanal Türü: Genel
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

Euro Star


            Televizyon görsel yayınlar olarak dünyada en çok takip edilen eğlence kültürü haline gelmiştir. Özel kanalların da çoğalmasıyla birlikte habercilikten magazin, spor ve belgesele kadar geniş bir yelpazede kamuoyu bilgilendirilmesi söz konusudur. Böylece yayıncılık anlayışı yazılı basından görsel yayıncılığa devredilmiştir. Bununla birlikte 90’lı yıllarda yaşantımıza giren internet sayesinde online canlı yayın izleme seçeneği de ortaya çıkmıştır.

            Türkiye’nin ilk özel Tv kanalı ise Star Tv olup 1989 senesinde yayın hayatına geçmiştir. Kanal sahipliği daha sonra Ahmet Özal’dan Cem Uzan’a geçerken kanalın ismi İnterstar olarak değişmiştir. Ayrıca Kral Tv gibi müzik temalı farklı konsept kanallar da beraberinde yayın hayatına girmiştir. Uzan döneminden sonra Doğan Medya ve nihayetinde 2011 senesinden itibaren Doğuş Holding bünyesinde Star Tv olarak yayın hayatına devam etmektedir. Kanalın ayrıca kardeş kanalları söz konusu olup bunlardan biri de Eurostar’dır. Eurostar’ın kuruluş amacı ise, daha çok yurt dışında özellikle Almanya’daki gurbetçilere yönelik Türk yapımı programları ve dizi anlayışını ulaştırmaktır. Eurostar 1 Mart 2006 tarihinde kuruluşundan bu yana yerli diziler, magazin programları, müzikler ve yarışma programları odaklı yayın hayatına devam etmektedir.
 
            Kanal yayınları Türksat 4A‘da bir frekansa sahip olup rahat bir şekilde izlenebilmektedir. Hatta bir ara HD yayın kalitesine geçmesine rağmen 2016 yılında yüksek çözünürlüklü yayından vazgeçmiştir. Ayrıca internet üzerinden de Euro star izle imkânı söz konusudur. Böylece TV olmayan her yerde internete girilerek izlenebilmektedir. Bununla birlikte 2016 Mart ayında HD yayını kestiklerinden Euro star hd izle imkânı şimdilik söz konusu değildir. SD kalitesinde seyredilmesine karşın sorunsuz biçimde yayınlarını sürdürmektedir. Canlı izleme dışında bazı programların tekrarına Youtube üzerinden de yer verilmektedir. Kanalda Star Tv’nin çok beğenilen yerli yapım dizilerini seyretmek mümkündür. Zira kaliteli birçok eski diziler yeniden izlenilse de büyük keyif verebilmektedir.