IŞIKLARI KAPAT

FB Tv

Kanal Türü: Spor
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

Fb Tv


            Bir futbol ve spor kanalı olan FB TV, Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından hazırlanmış, bir televizyon kanalıdır. FB TV'de basketbol, futbol gibi, Fenerbahçe’nin tüm branşlardaki müsabakaları, çalışmaları, aktiviteleri yer almaktadır. Bunun dışında antrenör ve sporcuların görüşleri, Fenerbahçe'yi tutmakta olan taraftarların ve tüm sporsever kişilerin izleyebilmesi için yayınlanmaktadır. FB TV, eğlence ve tematikliğin karışımından oluşmuş bir Tv kanalıdır. Yayınladığı spor programları ve olaylara bakış açısı ile yalnız Fenerbahçelileri değil, tüm sporseverleri ekran başına toplamayı başarmaktadır. Yayınladığı programlar ile her yaştan ve her kesimden insan spor konusunda aradığı her şeyi, FB TV'de bulabilmektedir. 
            
FB TV Tarihçesi
           
            Test yayınlarına, 19.01.2003 tarihinde başlamış olan FB TV, 19.01.2004 tarihinde normal yayınına geçmiştir.10.09.2016 tarihinden itibaren de HD yayın yapmaya başlamıştır. 

FB TV HD

            Yüksek çözünürlük oranları ile yayın yapmakta olan, FB TV'nin HD yayın yapan, 10.09.2016 tarihinde kurulan, eş zamanlı yayın kanalıdır. Digitürk 376. kanalından, A4 uydusu 12715 V 6666 frekansından, FEED yayını ile izlenebilmektedir.

FB TV Sunucuları

            Fatih Demirkol, İhsan Topaloğlu, Kıvanç Özkök, Selen Gül Dayıoğlu, Yasir Kaya, Aslı Duru, Hande Karakadıoğlu, Kamer Yılmaz, Ömer Yılmaz, Tunç Seven'dir.

FB TV'de Yayınlanan Programlar

           7'de Dokuz, Can Bartu ile futbol gündemi, Futbol Dosyası, Hastalıkta sağlıkta, Maç kaç kaç, Sinema sinema, Spor magazin, Stüdyo futbol, 2F 1B, Avrupa'dan futbol, FB TV Haber, Günaydın Fenerbahçe, Maç başlıyor, Maçın ardından, Smaçör, Sportif, Yer 6'dır.

 FB TV'de yayınlanan, Fenerbahçe Takımına Ait İçerikler Nelerdir?

          Futbol Hakkındaki yayınların içeriği; Futbol A takımı, teknik direktörler, rekorlar ve istatistikler, Avrupa futbol maçları, U21 takımı, yabancı futbolcular, sezonlar hakkında yayın yapılmaktadır. Basketbol konusundaki yayınların içeriği; Erkek basketbol takımı, koçlar, kadın basketbol takımı, kadrolar hakkında yayın yapılmaktadır.
           
            Voleybol konusundaki yayınların içeriği; Kadın voleybol takımı, erkek voleybol takımı hakkında yayın yapılmaktadır. Diğer şubeler hakkındaki yayınların içeriği; Kadın atletizm, e-spor, kadın masa tenisi, kadın yüzme, kadın boks, kadın kürek, yelken.

            Tesisler hakkındaki yayınlar; (1998- günümüz) Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu, (1929- 1998) Fenerbahçe Stadyumu, Can Bartu Tesisleri, Faruk Ilgaz Tesisleri, Fikirtepe Tesisleri,  Lefter Küçükanyondanis Tesisleri, Türk Telekom Ankara Tesisleri, Ülker Sports Arena, Fenerbahçe Konukevi, Düzce Topuk Yayalası Tesisleri, 1907 Beach fenerbahçe Sosyal Tesisleri hakkında yayınlar yapılmaktadır.
           
            Medya hakkındaki yayınların içeriği; Fenerbahçe TV, Fenerium, Fener Net, Fenerbahçe Gazetesi, Fenerbahçe Dergisi, Fenercell, Fenerbahçe Sportif Hizmetler Sanayi ve Ticaret A.Ş. Radyo Fenerbahçe hakkında yayınlar yapılmaktadır. Bunların dışında genel olarak Fenerbahçe konusundaki yayın içerikleri, Yaşa Fenerbahçe Marşı, GFB taraftarlar, Fenerbahçe Üniversitesi, Fenerbahçe Koleji eğitim kurumları, Trabzonspor rekabeti, basketbol ve voleybol konularını içeren Galatasaray derbisi, basketbolda Beşiktaş derbisi, Fenerbahçe Müzesi hakkında yayınlar.
            
FB TV Adına  Kulüp Televizyonculuğu Açısından Büyük Gelişme!

            FB TV, Klüp Televizyonculuğu konusunda, ilklerin kanalıdır. İtalya'ya ait olan Rai TV kanalının davet etmesi ile, Avrupa'da ki bütün kulüp televizyon kanalları, Floransa şehrinde toplandılar. Klüp televizyonlarındaki gelişme ve gelecekte olacaklara ait cevaplar aranan toplantıya, Türkiye'den de Tv kanalı sahibi olan tüm kulüpler katıldı. Tarihi önemi olduğu vurgulanan davete, Milan, Arsenal, Roma, İnter, Manchester United, Liverpool, Bayern Münih Tv kanalları ile beraber konuşmacı olarak, FB TV ninde davet edilmesi önemli bir gelişmedir. 
           
            Kokteyl ve akşam yemeği, Villa Medicea La Petraia isimli, Floransa'nın en görkemli tarihi mekanlarından birinde gerçekleştirildi. Panel ise, Plazzo Vecchio isimli, ikinci görkemli tarihi mekanda yapıldı. Toplantının açılış konuşması, davetin sahibi olan, İtalya'nın devlet televizyonu olma özelliğini taşıyan, Rai Televizyonunun Genel Müdür Yardımcısı, Gianfranco Comanducci tarafından yapıldı. Hazırlanan panelin moderatörleri ise, ülkenin ve Rai Kanalının en çok tanınmış olan spor yorumcuları idi.
            
            Oturumun konuşmacıları arasında yer almakta olan Yasir Kaya'ya, maç günlerinde Fenerbahçe televizyonunun yaptığı, canlı yayınlar hakkında soru yöneltildi. Yasir Kaya'nın konuşması ise, FB TV'yi ve Fenerbahçe kulübünü tanıtma amacı ile hazırlanmış olan, video sunumu ile başladı. Kulübün farklı farklı branşlardaki faaliyetleri, tesisleri tanıtıldı. Vidonun izlenmesinden sonra, FB TV'nin kuruluşundan bugüne kadar ki olan gelişimi, program içerikleri, canlı yayınları, çalışma prensibi, yayın politikaları, fotoğraflar eşliğinde Yasir Kaya tarafından anlatıldı. Akabinde Yasir Kaya, FB TV'nin canlı yayınlar sırasındaki görüntülerini, izleyicilere aktardı. Katılımcıların en çok ilgisini çeken ve büyük alkış alan konu, Türkiye ve dünyada bir ilk olan FB TV'nin başlatmış olduğu, 3G bağlantısı ile gerçekleştirilmiş olan, Fenerbahçe takım otobüsü içerisinden yapılan, canlı yayınlar oldu. 
           
            Konuşmasını, Avrupa Klüp televizyonlarının bir birlik ve oluşum içerisinde bir araya gelmelerinin gereklilik ve önemine değinerek kapatan, Yasir Kaya'nın önerisi, bir sonraki yapılan oturumun konusu oldu.  Rai Televizyonu daveti ile bir araya gelen, Avrupa klüp televizyonlarının toplantısı, beraber olma konusunda yapılacak olan aksiyonların planlanması ve ileride bu oluşumu sağlamak adına, gerekli olan temellerin atılması konusunda fikir birliğine vararak, oturumu sonlandırdı.