Habertürk

Kanal Türü: Haber
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

Habertürk Tv


Habertürk Tv Kanalının Tarihçesi Nedir?

             Ciner Medya Grubu'na ait bir haber kanalı olan Habertürk Tv, 23.03.2001 tarihinde Ufuk Güldemir tarafından kurulmuştur. Logosu sağ alt köşede yer almakta olan kanal, ulusal yayın yapmaktadır. Ufuk Güldemir'in vefatının ardından, Ciner Medyaya Grubu 10.06.2007 de Habertürk Tv kanalını satın almıştır. Erdoğan Aktaş uzun süreler boyunca kanalın genel yayın yönetmenliğini yapmıştır. Erdoğan Aktaş'ın 4.08. 2009 da istifa etmiş a Haber kanalında göreve başlamıştır. Bu olaydan sonra, Yiğit Bulut, Habertürk kanalında genel yayın yönetmeni olmuştur. Kanalın haber koordinatörlüğü görevi ise Ali Çağatay'ın olmuştur. Ciner Medya Grubu, aldığı bir karar üzerine Yiğit Bulut ile olan bütün iş ilişkisini, kesmiştir.

Yiğit Bulut, kanalın genel yayın yönetmenliğinin dışında, Ciner Medya Grubu'na ait olan grup gazetesi Gazete Habertürk'te de, köşe yazarlığı yapmaktaydı. Yönetmenlik koltuğu görevi sona eren Yiğit Bulut'un, gazetedeki köşe yazarlığı görevine de son verilmiştir. 2010 yılı itibari ile Habetürk logosu yeri değiştirilerek, sağ alt köşeden, sağ üst köşeye taşınmıştır. Habertürk Tv kanalının en çok izlenen programları, Tarihin Arka Odası, Öteki Gündem, Teke Tek ve Söz Sende'dir.

Habertürk Tv Kanalı Hangi Yeniliklere Gitmiştir, İzlenebildiği Frekanslar Hangileridir?
           
16.06.2013 tarihinde Habertürk Tv kanalı, geniş ekran formatı olan 16:9 a geçmiştir. Tv yayınlarına devam ederken, 19 Eylül tarihine yeni jenerik, yeni stüdyo, yeni grafik, yeni sunucu kavramları ile kökten bir değişiklik yapmıştır. Yeni jenerik ve yeni grafiklerin yayına başlama tarihi, 10.04.2017 dir.

              Ciner Medya Grubu'na ait olan, diğer bir Tv kanalı Kanal 1 ile 27.10.2008 tarihinde aynı yayın frekans bandında yayın Habertürk Tv, AGB'nin reyting ölçümleri arasına girmiştir. Habertürk Tv'yi, Türksat 3A uydusu üzerinden 11053 H 8000 3/4 frakansı üzerinden, normal yayın (karasal anten) üzerinden, Dsmart 33. kanal üzerinden, Digitürk 44. kanal üzerinden, Kablo Tv 59. kanal üzerinden, Tivibu 57. kanal üzerinden izleyebilmek mümkün olmaktadır. 

Habertürk Tv Hd Nedir, İzlendiği Frekanslar Hangileridir?
           
15.06. 2014 te yayın hayatına başlamış olan Habertürk Tv ile aynı zaman dilimi içerisinde, Habertürk Tv Hd kanalıda yayın yapmaya başlamıştır.  Habertürk Tv kanalının, yüksek çözünürlüğe sahip, eş zaman aralığında yayın yapan kanalıdır. 

            Türksat A uydusunun 15.09.2017 tarihinde devreye alınması ile beraber, Habertürk Tv Hd, D-Smart 33. kanal üzerinden, Filbox 53.kanal üzerinden, Türsat 4A 12209 H 10.000 4/4 frekansı üzerinden, Kablo Tv 61 üzerinden, Türksat TKGS 17. kanal üzerinden izlenebilmeye başlamıştır.

Habertürk Radyo

            Habertürk internet sitesi ve Habertürk Tv kanalına ait olan Habertürk  Radyo kanalıdır. Türksat 4A yayın kanalı üzerinden, bütün Türkiye de dinlenmesi mümkün olmaktadır. Habertürk radyo, ulusal yayın yapmaya, 06.07.2017 tarihinde başlamıştır. Haber yayınlarını, 24 saat süresince devam ettirmektedir. 

Habertürk Tv Tarafından Hangi İçerikte Programlar Yayınlanmaktadır?

            Haber, ekonomi, sağlık, söyleşi, spor, güncel, yaşam, kültür ve sanat, aktüel ve tartışma içeriğine sahip programlar yayınlanmaktadır.

Günümüz itibari ile yayınlanan programlar ise;
           
Haber Programları;

            Canan Cansu ve Işık Açıkkar tarafından sunulan, Haberler Bülteni. Senem Toluay Ilgaz tarafından sunulan Haber Masası. Habertürk gündem. Ece Üner tarafından sunulan, Akşam Raporu. Star Tv'den transfer olan, Duygu Canbaş tarafından sunulan, Gün Başlıyor. Serap Belet tarafından sunulan, Akşam Raporu Haftasonu. Balçiçek İlter tarafından sunulan, Güne Bakış. Star Tv'den transfer edilen, Sorel Dağıstanlı ve Serap Belet tarafından sunulan, Sorel Dağıstanlı ve Serap Belet'le Habertürk Haber. Duygu Canbaş tarafından sunulan, Haberiniz Olsun. Cansu Canan Özgen tarafından sunulan, Akşam Haberleri. Sorel Dağıstanlı ve Benan Kepsutlu tarafından sunulan, Gece Bülteni. Nilgün Balkaç tarafından sunulan, Günün Ajandası. Jülide Ateş tarafından sunulan, Habertürk Ana Haber. Buse Biçer tarafından sunulan, Haftasonu Sabahı. Zafer Arapkirli tarafından sunulan, Öğle Ajansıdır.

Güncel Programlar;
           
Işıl Açıkkar tarafından sunulan, İşin Ustası. Vildan Ay tarafından sunulan, Uzak Yakınlardır.

Aktüel Programlar;

            Serfiraz Ergun tarafından sunulan, Aktüalite. Kanal1'de transfer olan, Nurhan Atasoy, Erhan Afyoncu, Murat Bardakçı tarafından sunulan, Tarihin Arka Odası. 

Spor Programları;

            Emin Çağlar tarafından sunulan, Spor Bülteni. Tv8'den transfer edilen, Faik Çetiner tarafından sunulan, Bizim Stadyum. Show Tv'den transfer edilen, Serdar Ali Çeliker, Bülent Yavuz, Halil Özer, Faik Çetiner tarafından sunulan, Sportürk.

Tartışma Programları;

            Show Tv'den transfer edilen, Erhan Çelik tarafından sunulan, Basın Kulübü. Kanal1'den transfer edilen, Fatih Altaylı tarafından sunulan, Teke Tek. Balçiçek İlter tarafından sunulan, Karşıt Görüş. Didem Aslan Yılmaz tarafından sunulan, Türkiye'nin Nabzı. Balçiçek İlter tarafından sunulan, Söz Sende. Cansu Canan Özgen tarafından sunulan, Öteki Gündem. TRT 1 ile ortak yayınlanmakta olan, Ece Üner tarafından sunulan, Enine Boyuna dır.
            
Sitemizden İzleyin!

            Sitemizden Habertürk Tv yayın kanalına ait tüm programları, HD kalitesinde, canlı olarak izleyebilirsiniz. Yayın akışı sırasında herhangi bir yayın kesilmesi, mümkün değildir. Tv bulamadığınız yada seyretmek istediğiniz programı bilgisayar üzerinden izlemek istediğiniz durumlarda, en kaliteli şekilde Habertürk Tv izlemeniz için buradayız.