IŞIKLARI KAPAT

KRT Tv

Kanal Türü: Haber
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

KRT TV, Hasan Basri Cinan ve Zihni Cinan kardeşler tarafından 18 Mayıs 2005 tarihinde kuruldu. Kanalın yayın hayatına başladığı ilk zamanlardaki adı ise “Karadeniz TV”ydi. KRT TV, Karadeniz bölgesinden haberleri, bilgilendirici programları evlerimize taşıdıkça birçok insanın beğenisini kazandı ve kısa bir süre içerisinde Karadeniz bölgesinin ilk akla gelen kanalları arasında yerini aldı. 2011 yılında kanalın yeni sahibi Rizeli bir iş adamı olan Ahmet Kopuz olmuş ve kanalın sunduğu içerikler ve logosu bununla birlikte değişmiştir. 7 Eylül 2014 tarihinde ise o güne kadar Karadeniz TV ismiyle bilinen ve insanların beğenisini kazanan kanal ismini KRT TVolarak değiştirmiş ve yepyeni bir yayın dönemiyle izleyicilerin karşısına yeniden çıkmıştır.

Kanalın tam adı “KRT Kültür TV”dir. Bu ismin tercih edilmiş olmasının sebebi ise kanalın “Türkiye’nin ilk kültür kanalı olma” gibi bir hedefle yola çıkmış olmasıdır. Bu bağlamda kanal yetkilileri, KRT TV’nin kuruluşu sırasında kanalın, sanata ve sanatçıya her zaman gerekli önemi verecek ve bireysel hak ve özgürlüklere karşı saygılı olacak türden içerikler yayınlayacaklarını açıklamışlardır.KRT TV canlı yayınkeyfini web sitemizi kullanarak donmadan ve hiçbir ücret ödemeniz gerekmeden yaşayabilirsiniz. Web sitemize ise hem bilgisayarlarınızdan hem de mobil cihazlarınızdan kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

KRT TV Yayın Akışı ve Programları

KRT TV, ilkeli, dürüst ve objektif bir yayın anlayışına sahip. Bu bağlamda da her yaştan ve her kesimden vatandaşımızın sesi olacak, ötekileştirmeyecek, saldırgan değil kucaklayıcı bir dil ve tavra sahip içerikleri izleyicilerle buluşturmak istiyor kanal. Sinema, dans, tiyatro, edebiyat gibi çeşitli sanal dallarının yanı sıra siyaset gibi konularda da yayınlar düzenleyecek kanalın genç ancak güçlü bir kadrosu var arkasında. Ayrıca başka kanalların zorunlu yaptıkları kültür yayınlarını zevkle yapacaklarını belirtmekteler.

Hafta içi her gün saat 8.00’da yayınlanan “Ülkü Çoban’la Günaydın, Aslı Kurtuluş’un gün ortası haberlerini izleyicilere sunduğu “Gün İzi” ve hafta içi her gün saat 17.00’da yayınlanan “Haber Aktif”,KRT TVtarafından izleyicilere sunulan içeriklerden bazıları.

KRT TV Frekans Bilgileri

HD çözünürlükte yüksek kaliteli yayınlar yapabilmek için yeni frekansa geçen KRT TV’yi uydu alıcınızı kullanarak izleyebilmek için verdiğimiz en güncelKRT TV frekansbilgilerini uydu alıcınızın manuel kanal tarama bölümüne girebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

KRT TVGüncel Frekans Bilgileri:

Frekans: 12380

Sembol Oranı: 27500

Polarizasyon: Dikey (V)