IŞIKLARI KAPAT

Mavi Karadeniz Tv

Kanal Türü: Yerel
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

MAVİ KARADENİZ TV

Kanal 26 Ocak 2006 Perşembe günü yayın hayatına başlamıştır. Mavi Karadeniz Radyo ve TV A.Ş. şirketine aittir. Kanalın sahibi Fuat Kuş’tur. Yayın dili Türkçe’dir. Genel merkezi Türkiye’nin en kalabalık ve büyük şehirlerinden biri olan İstanbul’dadır. Kanalın izlenebilirlik uydu yayını Türksat 3A 12559 V 27500 2/3 , D- Smart 255. Kanal’dır. Kanal Karadeniz Bölgesine yayın yapan yerel televizyon kanalıdır. Yayın akışında eğlence ve klip yayınları vermektedir. Kanal her saat başı dünyadan ve Türkiye’nin her yerinden anlık haber anlayışı ile haberler vermektedir. Kanal 24 saat kesintisiz canlı yayın yapmaktadır. İzleyici sayısını gün geçtikçe arttıran başarılı bir yerel kanaldır.

Kanal güçlü bir ekibe sahiptir. Kanalın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını; Davut Topatan, Genel Yayın Yönetenliğini; Hüsamettin Uygur, Teknik Müdürlüğünü; Fatih Döngel, Hukuk Müşavirliğini ise AV. Halil İbrahim Türkyılmaz üstlenmiştir. Kanalın yayın akışında yeni müzik çalışmalarının tanıtımının yapıldığı programlara yer vermektedir. Yöre halkı ilk çıkan müziklerin ilk dinleyicisi olmaktadır. Ekip başarılı bir çalışma sonucunda ilk çıkan albümleri izleyicisine ulaştırmaktadır. Ayrıca kanal yöresel Fırkalara da yer vererek izleyicisine eğlenceli zamanlar geçirmesini sağlamaktadır.

Kanal kendi yöresinin müzik kültürünü de tanıtmaktadır. Tulum eşliğinde oynanan horonlara, halk müziği özellikle imece şarkılara ve horon içinde söylenen şarkıların sunumu yöre halkı tarafından büyük ilgi görmektedir. Laz folkloru da halk için ayrı yeri olan oyun türlerindendir.

Doğu Karadeniz’de oynanan halk oyunları ortak bir isim almaktadır. Ancak kullanılan enstrümanlar, ritim, figür özellikleri yöreden yöreye değişiklik göstermektedir. Lazların horonu daha hırçın ve serttir. Hemşinlerin daha esnek ve yumuşaktır. Danslardaki farklılıklar yayınlanan müziklerdeki kliplerde daha net bir şekilde görülmektedir. Kanalın canlı performanslı programlarında kişinin yerinde durması mümkün değildir. Eğer sizde Karadeniz bölgesinin müziklerinden hoşlanıyorsanız Mavi Karadeniz TV’yi seyretmelisiniz.