NTV

Kanal Türü: Haber
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

Ntv


            Oyun kurucu olmayı, trendleri belirlemeyi, kural koyucu olmayı ilke olarak benimseyen ve bunlar ile yola çıkan Doğuş Yayın grubunun hedeflerinden biri de izleyicisini ve de kullanıcısını tanıyan aynı şekilde saygın ve de etkili bir de bölgesel, global olan medyada güç merkezi olmaktır. Aynı zamanda yeniliklere de öncülük etmekte olan, global düşünüp bununla birlikte lokal üreten hem bilgi hem de eğlence şirketi olmayı hedeflemiştir. 

            Türkiye’nin en kaliteli haber ve de eğlence üretimi ve dağıtımının merkezi olmayı düşünen NTV kanalı sunduğu içerikler ile insana çok dokunan, tam ileri teknolojiyi bizzat kullanan küreselce yayıncı olma yolunda ilerlemektedir.

NTV’nin Misyonu

            Müşteriler için deneyim odaklı, çokça yönlü ve mecralı, extra yaratıcı, ayrıca kaliteden ödün vermeden, fazla sürdürülebilir, son derece yenilikçi ve bizzat güvenilir içerik üretebilen, evrensel olan ve etikçe bir yayın anlayışını da temsil etmektedir. Toplumsal olarak sorumlulukların bilincinde olan, hem farklılıkları gözeten, hem kullanıcısına zamandan ve bununla birlikte mekanda bağımlı olmayan, her noktadan her yere ulaşan özgünce ve yaratıcı da bir medyanın kuruluşu olmaktır
 
            İlke ve misyon olarak sürdürülebilir olan kaliteyi niceliğin de üzerinde tutan, evet objektif ve adil olan, yaratıcılık ve fazla yenilikçi sonra da tüketiciye hızlıca ulaşan, kişiye özel, bireysel ve büyük toplumsal izleyicilere odaklı, globalce ve ilkeli yerel etik kurallarına uyan, küçük farklılıklara, kocaman çeşitliliğe ve sezgi ile inanca çok saygılı, evrensellik değerlerine bağlı, kamunun yararını gözetende yayıncılığa bunun da anlayışına sahip olmaktır.

NTV’nin Kuruluşu

            NTV, 1999 yılı ocak ayında Doğuş Yayın Grubu'nun katılımıyla gerçekleşti. Türk medyası NTV'nin başarısını sanayileştirdi, Türkiye'de tematik kanallar çağını başlattı. NTV ayrıca ulusal ve uluslararası haber, ekonomi, kültür- sanat, yaşam ve spor üzerine odaklanan programlar yayınlamaktadır. NTV'nin kurumsal kimliği ve sosyal sorumlulukları yayınları ve sağlık, eğitim ve çevre gibi özel projeleri içermektedir. Sadece bir haber kanalı değil, tarafsızlık, evrensel unsurlar ve evrensel ahlaki değerler ile iş dünyasında saygınlık ve güvenilir habercilik ile eşanlamlı bir markadır.

            Ntv.com, iPad, iPhone, Apple TV, Android akıllı telefon, Android tablet ve Samsung Tizen Smart TV uygulamaları. 1000'den fazla değere sahip övgü NTV, insanlara haberleri almak ve almak için motive ediyor. İstanbul'un merkezi NTV, Ankara, Diyarbakır; Brüksel ve Washington DC, Londra, Strazburg'da düzenlenen toplantılarda, Birleşik Krallık, Reuters gibi uluslararası kuruluşlar, APTN ve ENEX gibi dünyanın önde gelen haber ajanslarına sahiptir.

            NTV Cavit Çağlar'ın objektif ölçümleri, Türkiye ilk haber kanalı. Doğuş Yayın Grubu, Türk gazeteciliği ile birlikte sektörü kazandı. NTV, Türkiye'de tematik kanallar çağını başlattı. NTV, ulusal ve uluslararası haber, ekonomi, kültür-sanat, yaşam ve spor üzerine odaklanan programlar da yayıncılık bölümünde yer almaktadır.

            NTV'nin kurumsal kimliği ve sosyal sorumluluk bilinci. Yeşil Ekran NTV'nin kurumsal kimliğine ve sosyal sorumluluk bilincine aittir.2009'a kadar etiket günlüğü yaratan NTV büyük başarılar sağlamıştır.

            Yayıncılıkta 700'den fazla ödüle layık görülmüştür. NTV, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Brüksel temsilcileri, tüm dünyada ev ve iş muhabirleri 16: 9 geniş ekran formatına geçti. NTV Haberler ve Yıldız Haber Merkezi, Ekim 2011'den beri devam ediyoruz.

            NTV, Doğuş Medya Grubu'na bağlı ulusal haber kanalıdır. Kanalın HD versiyonu 1998'den beri mevcut. NTV'nin diğer haber kanallarıyla karşılaştırıldığında, herkese hitap ediyoruz. Kısacası, bir tarafı bir araya getirmek için bir tarafa yakın olmak. Kültürel, çevresel ve eğitim programları ile haber programları için bir kanal. Hava ve Trafik ile ilgili veriler de canlı yayınlar için güzel bir ortama sahiptir.
 
            NTV, Bir Haber ve CNN Türk, platformdalar. Digiturk ve D-Smart platformları haber dokümanı sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Turksat 4A'nın HD ve SD olmak üzere iki frekansı vardır. Kanal yayın merkezi İstanbul’da. NTV'nin Avrupa'daki paylaşım kanalları NTV kanal yayınlarına sahiptir. NTV reklam vereni olası bölümler için ayrı ayrı oluşturuldu.
 
            Reklam veren, hedef hacimleri ve ürünlerine göre uyarlanmış seçimler ve seçimler bölümleriyle NTV'nin reklamlarını oluşturuyor. NTV, halkı bilinçlendirme yayınları, dinamik kadrosu ve teknik ekipmanı olan 314 değerindeki ödüle layık görülmüştür ve kamuoyu, kamuoyunda marka haline geliyor. NTV; hafta içi, gün boyu haber, haber programı, ekonomi, kültür-sanat, yaşam tarzı, spor yayınları ve belgesellere yer hakkını, hafta sonu spora ayırıcı ve İspanya, Almanya futbol ligleri (La Liga, BundesLiga), NBA, Türkiye Basketbol Ligi, MotoGP gibi önde gelen spor organizasyonlarını ekrana getiriyor.
 
Yayın Alanı
 
            Türkiye’de 237 vericisi ile yayın yapan NTV, uydu, Kablo TV ve dijital platformdan da izlenebiliyor. NTV yayınları Turksat 2A 42o doğu Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Kafkaslara ulaşıyor.
 
Ntv Programları

            Mete Çubukçu ile Mücadele, Söz Öncesi, Dadım Damağımda, Hızlı Değerli Değere Doğru Yatırım Yapma, Spor Akşamları, Dünya Köpükleri, Makam Farkı, Osman Müftüoğlu, Yaşasın Hayat, Tam Şenlik, Tekno Hayat