IŞIKLARI KAPAT

Semerkand Tv

Kanal Türü: Dini
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

SEMERKAND TV

Semerkand Televizyonu 29 Mayıs 2010 yılında yayın hayatına başlayan bir Türk kanalıdır. Kurucu Şirketin adı Üsküdar Radyo TV A.Ş’dir.  Yayın döneminde kullandığı slogan 2010 – 2011 yılları arasında Gönüller Yapmaya Geldik, 2011 – 2012 yılları arasında Kesintisiz Bir Muhabbetle, 2012 yılından günümüze kadar olan dönemde ise Kalbe Doğru Kalpten Doğru sloganını kullanmıştır. Kullandığı dil Türkçe olmasına karşın yayın alanı Türkiye’nin dışında Azerbaycan ve KKTC’dir.  Kanalın genel merkezi İstanbul’un Samandıra semtindedir. Kardeş kanalı ise Semerkand Radyo’dur. Kanalın izlenebilmesi için kullanılan uydu yayınları; Türksat 4A 11555 V 27500 ¾ (SD/HD), D- Smart 95. Kanal (SD/HD), kablo yayınında; kablo TV 15. Kanal (HD), 59. Kanal (SD), ADSL ile IPTV’de ise; Tivibu 133. Kanal (SD), 318. Kanal (HD) ‘dir.

Semerkand TV’nin yayın politikasında en önemli kabul ettiği ilke İslami değerlerdir. Yayınladığı tüm programlarda bu ilkelere dikkat ederek, programların hazırlanışında uzman hocaların görüşleri ve düşünceleri alınarak hazırlanmaktadır. Kanal politikasında İslamiyet’in önem verdiği her ilkeye taviz vermeden kaliteli ve ailece izlenilebilir programlar yayınlamaktır. Kanal geniş ekran resim formatı 16:9 kullanmaktadır. Ayrıca DVB_T altyapısıyla kurulan ilk televizyon kanalı olarak yayınladığı her şeyi kendi üretmektedir.

Semerkand TV formatında kültür, sanat, çocuk, aile, ekonomi, kadın, aktüalite, tarih, spor gibi konulara da özen göstererek canlı programlar hazırlamaktadır. Kanal bu yaklaşımıyla İslam dininin her alanı kapladığını da göstermektedir.