IŞIKLARI KAPAT

Ton Tv

Kanal Türü: Yerel
Tweet this! Tweet this! Tweet this!

TON TV

Çanakkale, Kuzeybatı Anadolu’da bölgesinde bulunan Boğazın kıyısında yer alan, ilçe nüfusu 2015 yılına göre 122.613 kişi olan bir şehirdir. Kent tarihi mekan olarak Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biridir. Troya bu şehirde yer almaktadır. Ton TV bu bölgenin yerel televizyonudur. Yayın akışında yöresel yayınların yanında Türkiye’nin genelinden ve dünyadaki tüm gelişmelerden bölgesini haberdar etmektedir. Kanal bölgesinin tanıtımını yaparak ta yöresine turizm yönünden katkı sağlamaktadır. Yayın akışında belgesellere ağırlık vererek tarihin en görkemli savaşının yaşandığı Çanakkale bölgesinin anısını canlı tutmaktadır. Ton TV’nin frekans bilgileri 12265 Polarizasyon; V Dikey SYMBOL ; 27500 Fec; 5/6’dır.

Kanalın yayınladığı bazı programların isimleri;  Olsa da Yesek, Yağlı Güreşler, Mesnevi Söyleşileri, Hasan Narin ile Dur Yolcu, Gelenek ve Göreneklerimiz Deve Güreşleri, Yıldızlar Ne Söylüyor?, Müzik Özlemi, Günün İçinden, Güncel, Cenk Devrim Ulusoy, Çanakkale Belediye Meclisi Toplantıları, Dr. Meltem İle Güzellik Dipnotları, Özden Söze, Notalardan Kalplere Berceste, Burcu Burcu, Şaka Bir Yana, Bakış Açısı, Sinerji bunlardan bazılarıdır.

Kanal bazı programlarında canlı bağlantılar oluşturarak bölge halkı ile birliktelik sağlamaktadır. Aynı zamanda kanal bölgenin sorunlarıyla ilgilenerek, bölgenin ihtiyacı olan her konuda onlara destek olmaktadır. Ayrıca Ton TV Çanakkale bölgesinin yöresel tanıtımının yanında gelenek ve göreneklerine de yer vermektedir. Başka bölgelerden seyreden izleyicisine bu bölgenin güzelliklerinin yanında, yöresel yemekleri,  geniş tarihi, müzikleri, gelenekleri hakkında da geniş bilgi sunmaktadır.